سومین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها

تورهای گردشگری

تور گشت شهری - شهر کهن یزد –3 بهمن ماه

 

ساعت حرکت : 8 صبح از پارکینگ دانشکده علوم پایه

 9-9:45                      آتشکده

 10-11                            مسجد جامع یزد

 11:30-12:15                 زندان اسکندر

 12:45- 13:30                باغ دولت آباد

 14                                ناهار هتل لاله

 

 آتشکده :

آتشکده محل عبادت زرتشتیان است.آتشی که درون این آتشکده  می­سوزد بیش از ۱۵۰۰ سال است که روشن مانده‌ است. منشا این آتش از آتش آتشکده کاریان در لارستان است این بنا در  سال ۱۳۱۳با کمک مارکار و کمک هزینه انجمن پارسیان هندوستان ساخته شده است.

 مسجد جامع:  

مسجد جامع یزد با قدمتی قریب به 800 ساله در طی سه دوره بنا شده‌است. و گفته می شود پایه‌های اصلی مسجد بر روی آتشکده ساسانیان  بنا شده و بنای فعلی آن، از لحاظ شیوه معماری متعلق به دو دوره ایلخانی وتیموری است. این بنا از لحاظ خوابیدگی گنبد، سردر رفیع و بلند و همچنین کاشیکاری زیبا و منحصربه‌فرد، شهرت دارد.

 

 

 زندان اسکندر:

مدرسه ضیائیه مشهور به زندان اسکندر با قدمتی قریب به 1004 سال چهارمین بنای تاریخی ایران است که هنوز پا برجاست. حال چرا به این مدرسه زندان گفته می شود؟ و... جواب این سوال را در تور ما خواهید یافت.برای رفتن به این مکان از کوچه های پر پیچ و خم و خشت و گلی یزد می گذریم لمس و دیدن بافت قدیمی شهر  شما را با خود به دل تاریخ می برد.

 باغ دولت آباد:

این بنا یکی از بناهای دوره زندیه می باشد که بادگیر بلند آن شهرت جهانی داشته و به ثبت یونسکو رسیده است. آبیاری این باغ توسط آب قناتی که از مهریز به یزد کشیده شده است، انجام می شود.عمارت کلاه فرنگی آن همراه با شیشه کاری ها و درب های مشبک دل هر بیننده  را با خود همراه می سازد.

 

 هتل سنتی لاله:

این مکان خانه یکی از بزرگان قدیم (خانه تاريخي گلشن) و متعلق به دوره قاجار مي باشد یزد بوده است که در قلب بافت سنتی شهر یزد واقع می باشد سقف گنبدی اتاقها و کف پوش آجری با معماری اصیل ایرانی همراه است.با حضور در این مکان علاوه بر میل نمودن غذا آرام و سنتی می توانید با هنر معماری و خانه های قدیم یزدیان نیز آشنا گردید.

 

 

  1. لازم به ذکر است که هزینه برنامه ی گردشگری 24000 تومان بوده که مواردی نظیر ایاب زهاب، پرداخت ورودیه ها، پذیرایی و ناهار و نیز همراهی راهنمایان تورحرفه ای از آغاز تا پایان تور را در بر می گیرد.

  2. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09135247481 تماس حاصل فرمایید.