اولین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها، زمستان 1391، دانشگاه صنعتی اصفهان

 

اولین سمینار آنالبز هارمونیک و کاربردها در دانشگاه صنعتی اصفهات برگزار شد.

صفحه اولین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها را مشاهده کنید.

 

دبیر نخستین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها درمراسم افتتاحیه این سمینار که در مجموعه تالارهای مفاخر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، با اشاره  به جایگاه ویژه آنالیز هارمونیک و کاربردها در نقشه جامع علمی کشور اشاره و تصریح کرد: تعدد محققان این حوزه و سایر حوزه های مرتبط با آنالیز هارمونیک در کشور و نیز حجم قابل توجه فعالیت های پژوهشی صورت گرفته در این گرایش تخصصی، سبب شد تا به منظور هم افزایی وتقویت دیدگاه ها پیرامون آنالیز هارمونیک، پیشنهاد برگزاری این سمینار ملی که از سوی مرکز پژوهشی آنالیز دانشگاه صنعتی اصفهان ارائه شد با استقبال اعضای هیات علمی پیشکسوت در این گرایش مواجه گردد.

دکتر رسول نصراصفهانی افزود: با عنایت به پشتوانه علمی، پژوهشی و  نیروی انسانی موجود در آنالیز هارمونیک در سطح کشور، انجمن ریاضی ایران نیز حمایت خود را از برگزاری سمینار آنالیز هارمونیک وکاربردها به صورت سالیانه در کشور تصویب نمود.

وی به دریافت حجم بالای مقالات با کیفیت توسط دبیرخانه این سمینار اشاره کرد و ادامه داد:  بیش از 200 نفر از بیش از  70 دانشگاه کشور در نخستین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها شرکت کرده اند که در مقایسه با همایشهای تخصصی ملی عددی قابل توجه می باشد.

استاد دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان  با بیان اینکه 50 مقاله منتخب در قالب سخنرانی طی دو روز برگزاری این سمینار ارائه خواهد شد اظهارامیدواری کرد که با برگزاری این سمینار به صورت سالیانه و با کیفیت مطلوب، زمینه های لازم به منظور دستیابی به اهداف پیش بینی شده در بنیان گذاری سمینار آنالیز هارمونیک و اعتلای این گرایش از ریاضی بیش از پیش فراهم گردد.

در این مراسم همچنین رئیس انجمن ریاضی ایران به لزوم ارتباط بیش از پیش بخش های مختلف جامعه ریاضی کشور با یکدیگر تأکیدکرد و گفت: راه اندازی ده کمیته در شاخه های مختلف ریاضی و نیز تقویت بخش انتشارات بویژه در حوزه نشریات و تألیف کتب معتبر ریاضی درکشور از جمله اقدامات صورت گرفته در انجمن ریاضی ایران به منظور تقویت ارتباط محققان ودانشگاهیان رشته ریاضی در سراسرکشور می باشد.

دکتر محمد علی دهقان اضافه کرد: کمیته امور بین الملل و کمیته دانشجویی انجمن ریاضی ایران به منظور ارتباط بیش از پیش با محققان ایرانی مقیم کشورهای خارجی ونیز ارتباط با دانشجویان ریاضی سراسر کشور بویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و همچنین کمیته انفورماتیک این انجمن به منظور توسعه راهبردها در این حوزه در آینده نزدیک تشکیل خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم تقویت ریاضیات در بخش های مختلف جامعه علمی کشور بویژه در سطوح عمومی ومقطع متوسطه ابراز امیدواری کرد که با بهره گیری از ظرفیت علمی متخصصان گرایش های مختلف ریاضی از سراسر کشور، بسترهای لازم به منظور اخذ تصمیمات تخصصی در حوزه آموزش عالی کشور فراهم گردد.

همچنین دکتر علیرضا مدقالچی عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و حجت الاسلام والمسلمین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی اصفهان از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

با توجه به مصوبه کمیته علمی سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها به منظور تجلیل از یکی از شخصیت های برجسته علمی آنالیز هارمونیک در هردوره از برگزاری این سمینار، در این نشست وطی یک مراسم باشکوه از جایگاه علمی و خدمات ارزنده دکتر محمد علی پور عبدالله استاد ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان شخصیت برجسته آنالیز هارمونیک کشور در سال 1391 تجلیل به عمل آمد.

هدایای نفیس و لوح تقدیر از دکتر پورعبدالله  به دلیل کسالت ایشان و عدم امکان حضور در این مراسم به آقای دکتر علیرضا مدقالچی به نمایندگی از این استاد برجسته ریاضی کشور اهداء شد. در ادامه نیز تعدادی از دوستان و شاگردان این دانشمند متعهد ریاضی کشور به ذکر خاطرات و سخنانی از دوران تحصیل و تدریس ایشان پرداختند.

گفتنی است در نخستین سمینار آنالیز هارمونیک و کاربردها که در روزهای چهارشنبه 4 و پنجشنبه 5 بهمن ماه 1391 در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، ضمن بررسی آخرین یافته های علمی محققان این حوزه از سراسر کشور، نشست هم اندیشی راهبردی آنالیز هارمونیک به منظور تدوین راهکارها جهت نیل به اهداف حوزه آنالیز هارمونیک کشور و نیز نشست طرح مسائل باز در این سمینار برگزار  شد. جزییات بیشتر از جمله فهرست شرکت کنندگان و مقالات ارایه شده در وبگاه سمینار به آدرس زیر قابل ملاحظه است.

http://shaa.iut.ac.ir